Clădirea Primăriei Capitalei va fi iluminată în cursul nopţii de sâmbătă spre duminică în culorile Zilei Mondiale a Donatorilor de Celule Stem, albastru-alb-roşu, a anunţat edilul şef al Bucureştiului, Nicuşor Dan.
Într-o postare pe Facebook acesta a precizat că Primăria Capitalei se alătură, cu acest prilej, campaniei de conştientizare a importanţei donării de celule stem, „Donează o şansă la viaţă”, susţinută de Ministerul Sănătăţii.
„Marcăm, astăzi, la nivel internaţional, Ziua M...
https://www.stiridinsurse.ro/stiri/campanie-de-constientizare-cladirea-primariei-capitalei-va-fi-iluminata-in-cursul-noptii/
Tags:
Stiri