Ilie Bolojan, cu bătaie la USR, în cazul Iliescu: „Dacă ai un respect pentru defunct, te duci la înmormântare, dacă nu, îți vezi de treaba ta”

Ilie Bolojan acuză voalat atitudinea USR vis-a-vis de ceremoniile funerare ale lui Ion Iliescu. Premierul consideră că o atitudine formală, decentă, rânduită, fără emoții inutile în spațiul public ar fi fost de ajuns. „Dacă ai un respect pentru defunct, pentru familia lui, te duci la înmormântare, dacă nu, îți vezi de treaba ta, dar nu trebuie neapărat să să protestezi, să spunem, la poartă”, reproșează Bolojan manifestările USR. Cred că și în astfel de situații, într-un limb...

https://www.stiridinsurse.ro/stiri/ilie-bolojan-cu-bataie-la-usr-in-cazul-iliescu-daca-ai-un-respect-pentru-defunct-te-duci-la-inmormantare-daca-nu-iti-vezi-de-treaba-ta/

Post a Comment

Previous Post Next Post