Soarta românilor care vor să călătorească fără viză în SUA stă în mâinele unei firme de lobby, cu conexiuni adânci în aparatul de securitate american de la Washington, unde se scriu unele dintre cele mai scumpe contracte în domeniu. 25.000 de dolari pe lună – acesta este prețul pe care statul român îl plătește pentru serviciile Global Security and Innovative Strategies (GSIS), companie care a reușit să ducă Qatarul în Visa Waiver în septembrie 2024.Reușitele șefei diplomației românești întoa...
https://www.stiridinsurse.ro/stiri/romania-nu-mai-are-diplomatie-dar-sare-cu-banul-lobby-de-25-000-de-dolari-luna-pentru-a-reintra-in-visa-waiver/
Tags:
Stiri